Situace s Bohemia Energy

 

15.10.2021
Současná situace na energetickém trhu způsobuje některým obchodníkům výrazné komplikace a někteří již ukončují svoji činnost. To se stalo i skupině BOHEMIA ENERGY (podrobnosti ZDE). Téměř milion odběratelů je nyní ve speciálním režimu dodavatele poslední instance.
 
Při zahájení dodávky elektřiny a plynu dodavatelem poslední instance automaticky končí smlouva s původním dodavatelem a začíná běžet lhůta 6 měsíců, do kdy je nutné uzavřít novou smlouvu o dodávkách energií. Tento záchytný mechanismus však energetický zákon nastavuje jen pro koncové odběratele elektřiny a plynu, nikoliv však pro výrobce elektřiny! Jestliže jste dodavatelem elektřiny obchodníkovi ze skupiny BOHEMIA ENERGY musíte okamžitě zahájit kroky vedoucí k omezení rizika spočívající v neuhrazení faktur za Vámi dodanou elektřinu.
 
Smlouvy na dodávku elektřiny mezi výrobcem elektřiny a obchodníkem jsou nadále platné. Což na jednu stranu je pozitivní, protože se není třeba obávat neoprávněné dodávky, ale na druhou stranu velmi negativní, protože jste stále vázání k dodávkám elektřiny a existuje riziko, že nedojde k úhradě faktur. Jestliže máte uzavřenou smlouvu o dodávce elektřiny s některou z těchto společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie, zašlete naskenovanou smlouvu na mail kancelar@dsadvokati.cz, abychom Vám mohli poskytnout podporu pro co nejrychlejší řešení této situace. 
 
Téma budeme řešit i na nadcházející konferenci Biomasa, bioplyn a energetika, která se uskuteční ve dnech 9. a 10. listopadu v Třebíči. Zástupce advokátní kanceláře Doucha Šikola advokáti bude na akci přítomen. Registrace na akci ZDE.

Kontakt

E-mail: sekretariat@biom.cz
URL: www.biom.czwww.czbiom.cz
Telefon: 241 730 326
Mobilní telefon: 604 856 036

Korespondenční adresa:
CZ Biom – České sdružení pro biomasu, z.s.
Opletalova 7/918
111 44 Praha 1

Sídelní a fakturační adresa:
CZ Biom – České sdružení pro biomasu, z.s.
Drnovská 507
161 00 Praha 6


IČ/DIČ: 61383929/CZ61383929 | Číslo účtu: 165328389/0800 | ID datové schránky: mppj8vz | Spolek zapsán ve spolkovém rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl L, vložka 5980.