Hledání v archivu:

25.03.2022
Česko potřebuje energetiku bez dodávek od Putina. Domácnostem, firmám a obcím má pomoci nově spuštěný web energetickasvoboda.cz Praha 24. března 2022 - Topná sezóna pomalu končí, a proto je třeba se připravit na novou. Česko musí podniknout kroky, které nám pomohou zvýšit nezávislost na dodávkách plynu a ropy z Ruska. Vyšší energetická bezpečnost s sebou přinese i fakt, že přestaneme posílat do ruské ekonomiky peníze, které přispívají na tamní zbrojní výrobu. Proto tento týden Svaz moderní energetiky s dalšími partnery (CZ BIOM, Solární asociace, Aliance pro energetickou soběstačnost a konzultační společnost Budovy21) spouští výzvu: www.bezputina.cz / www.energetickasvoboda.cz. Více »

25.03.2022
Rozhovor: Bez Putina, aneb jak omezit naši závislost na ruském plynu a ropě Evropa posílá Rusku miliardy eur za zemní plyn a ropu. Rusko na oplátku posílá na západ tanky. Současná situace plně ukazuje, že nezávislost na Putinově plynu je klíčem k bezpečnosti v Evropě. Jak k ní můžete přispět? Dialog o omezení závislosti domácností, firem a státu na ruském plynu a ropě, jak letos, tak v rámci této dekády. Hosty dialogu byli Martin Sedlák (Svaz moderní energetiky), Petr Holub (Budovy21), a Jan Habart (České sdružení pro biomasu). Více »

18.03.2022
CZ Biom v rozhovoru pro ČR+: Válka na Ukrajině popožene odklon Evropy od ruského plynu, dekarbonizaci ale nezastaví Ruská invaze na Ukrajinu odhalila v plné nahotě problémy plynoucí ze závislosti Evropské unie na plynu. Ten je sice klíčový pro průmysl a vytápění domácností, a Evropa s plynem počítá jako s takzvaným přechodovým palivem mezi fosilní a čistou energetikou, ale představuje také podstatný zdroj příjmů pro ruskou ekonomiku. Navíc, cena této komodity už před válkou na Ukrajině výrazně rostla a nyní historického maxima. Více »

09.03.2022
Školení certifikace kritérií udržitelnosti dle KZR INiG se zaměřením na bioplynové stanice V úterý 15. 3. 2022 od 9:30 do 11:30 CZ Biom pořádá další školení ke kritériím udržitelnosti biomasy. Školení je zaměřeno na producenty, dodavatele, obchodníky a hlavně na provozovatele výroben využívající biomasu k produkci energií (bioplynové stanice a teplárny). Tentokrát se zaměříme na určení správného rozsahu Vaší certifikace v rámci schématu KZR INiG. Podrobně probereme vyplnění vstupního dotazníku, průběh certifikace a postup registrace do systému KZR INiG. Více »

28.02.2022
Rozhovor o bioenergetice v USA, v EU a v ČR se zahraničními hosty Zveme Vás ke sledování rozhovoru o bioenergetice v USA, v EU a v ČR se zahraničními hosty, které u kulatého stolu vyzpovídá moderátorka Euractiv.cz, Aneta Zachová, v pátek 4. března mezi 10. a 12. hodinou dopoledne. Více »

31.01.2022
Taxonomie vytvoří poptávku po obnovitelných zdrojích a čistých plynech Evropská komise zveřejnila návrh takzvaného delegovaného aktu taxonomie, jenž definuje, které technologie a za jakých podmínek mohou být při financování jejich výstavby, údržby a provozu považovány za udržitelné. Uvedená kritéria budou využívána bankami, aby prokázaly, že investují do čistých technologií. Očekává se, že taxonomie bude jedním ze silných nástrojů k dosažení uhlíkové neutrality EU v roce 2050. Více »

10.01.2022
Návrh Komise na změnu taxonomie je výzvou pro sektor bioplynu. Biometan musí hrát důležitou roli Do 12. ledna mají jednotlivé státy EU možnost podávat připomínky k návrhu na úpravu taxonomie, která má dočasně umožňovat směřovat zelené investice do sektoru zemního plynu a jaderné energetiky. Asociace CZ Biom vítá, že Evropská komise navrhuje uznat zemní plyn za nízkouhlíkovou technologii s podmínkou, že bude 30 % plynu od roku 2026 a 55 % od roku 2030 pocházet z obnovitelných zdrojů. Po dlouhých letech nestabilní podpory to však bude pro sektor bioplynu v České republice velká výzva. Více »

09.12.2021
Nabídka práce v asociaci CZ Biom. Hledá se šikovná posila našeho týmu! Víte co je to biomasa? Pojem životní prostředí, obnovitelné zdroje energie a klimatická změna Vám není cizí a rád/a by si v tomto oboru přiložil/a ruku k dílu? Chceš být členem malého týmu největší oborové asociace starající se o rozvoj bioenergetiky v ČR s přesahem na mezinárodní asociace? Tak to pojď zkusit! Náš tým je tvořen lidmi, kteří přišli s láskou k oboru a postupně si našli náplň práce, která jim prostě sedne. Pracovní náplň asociace je rozmanitá, ale středobodem všeho je biomasa a lidi, kteří se v oboru pohybují. Rádi bychom rozšířili náš tým a našli zapálenou osobnost, která si také najde mezi tím vším, co děláme, své místo, které ji bude naplňovat. Více »

08.11.2021
Webinář seznámí s certifikačním standardem SURE Společnost BUREAU VERITAS CERTIFICATION CZ připravila úvodní webinář, který Vás seznámí s požadavky mezinárodního standardu SURE. Webinář proběhne v pátek 12. 11. od 9:00 do 11:00. Zástupci společnosti Vám poradí, jak se připravit na SURE certifikaci, jak správně postupovat a dostanete prostor i pro Vaše dotazy. Systém SURE je jedním ze standardů určených pro společnosti, které jsou součástí dodavatelského řetězce elektřiny nebo tepla z bioplynu a pevné biomasy a musí od 1.1.2022 splňovat novou legislativu v oblasti udržitelné bioenergie. Webinář povede lektor a auditor Jakub Neumann, je zdarma a registrovat se můžete kliknutím na odkaz níže. Více »

13.10.2021
Tradiční podzimní konference Biomasa, Bioplyn & Energetika 2021 Letošní 26. ročník konference Biomasa, Bioplyn & Energetika 2021, se uskuteční ve dnech 9. a 10. listopadu v Hotelu Atom v Třebíči. Hlavním tématem bude novela zákona o podporovaných zdrojích a kritéria udržitelnosti. Více »

Kontakt

E-mail: sekretariat@biom.cz
URL: www.biom.czwww.czbiom.cz
Telefon: 241 730 326
Mobilní telefon: 604 856 036

Korespondenční adresa:
CZ Biom – České sdružení pro biomasu, z.s.
Opletalova 7/918
111 44 Praha 1

Sídelní a fakturační adresa:
CZ Biom – České sdružení pro biomasu, z.s.
Drnovská 507
161 00 Praha 6


IČ/DIČ: 61383929/CZ61383929 | Číslo účtu: 165328389/0800 | ID datové schránky: mppj8vz | Spolek zapsán ve spolkovém rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl L, vložka 5980.